  • AMHIRK-315AR3
AMHIRK-315AR3
advertisement
Manufacturer No:
AMHIRK-315AR3
Manufacturer:
RF Solutions
HK JDW NO:
661-AMHIRK-315AR3
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
AMHIRK-315AR3 Overview
AMHIRK-315AR3 Features
Module package
Minimum of -30°C°C
AMHIRK-315AR3 Applications
There are a lot of RF Solutions AMHIRK-315AR3 RF Transmitter applications.
  • Cellular infrastructure
  • WCDMA
  • Small aperture terminals (VSATs)
  • Cellular
  • Fixed Wireless
  • Microwave radios
  • Wireless communications
  • Measuring for data transmission
  • Remote Control Systems
  • Ultra-Mobile PC
Step5Bar-code shipping tag
AMHIRK-315AR3
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Bulk
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Frequency
    315MHz
  • Nominal Supply Current
    6mA
  • Length
    63.5mm
  • Width
    14.5mm