  • AMI-21A-20-1
AMI-21A-20-1
advertisement
Manufacturer No:
AMI-21A-20-1
HK JDW NO:
49-AMI-21A-20-1
Description:
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
AMI-21A-20-1
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Series
    AMI-21
  • Applications
    Safety
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    700μH
  • Current
    20A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz