  • AMI-21B-12-1
AMI-21B-12-1
advertisement
Manufacturer No:
AMI-21B-12-1
HK JDW NO:
49-AMI-21B-12-1
Description:
LINE FILTER 250VAC 12A CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
AMI-21B-12-1
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Series
    AMI-21
  • Applications
    Medical
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Inductance
    700μH
  • Current
    12A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz