  • AMI-M11A-1-20-B
AMI-M11A-1-20-B
advertisement
Manufacturer No:
AMI-M11A-1-20-B
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
HK JDW NO:
49-AMI-M11A-1-20-B
Package:
Datasheet:
Description:
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMI-M11A-1-20-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    AMI-11A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    440μH
  • Current
    20A