  • AML27ABK2AC24BB
AML27ABK2AC24BB
advertisement
Manufacturer No:
AML27ABK2AC24BB
HK JDW NO:
384-AML27ABK2AC24BB
Package:
Datasheet:
AML27ABK2AC24BB
Description:
Keylock Switches Unsealed OI ADVANCE MAN LINE PB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AML27ABK2AC24BB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Contact Material
    Silver
  • Mount
    Panel, Snap in
  • Published
    2001
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Number of Positions
    3
  • Orientation
    Straight
  • Body Length or Diameter
    18.92mm
  • Body Breadth
    18.92 mm
  • Contact Current(DC)-Max
    2A
  • Contact Voltage(DC)-Max
    24V
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Switch Type
    KEYLOCK SWITCH
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    2A@24VDC