  • AMMC-5618-W50
AMMC-5618-W50
advertisement
Manufacturer No:
AMMC-5618-W50
Manufacturer:
Broadcom
HK JDW NO:
107-AMMC-5618-W50
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMMC-5618-W50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • HTS Code
  • Subcategory
    RF/Microwave Amplifiers
  • Voltage - Supply
    5V
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    COMPONENT
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    6GHz~20GHz
  • Power Supplies
    5V
  • Test Frequency
    20GHz
  • Current - Supply
    107mA
  • Gain
    14.5dB
  • RF/Microwave Device Type
    WIDE BAND LOW POWER
  • Input Power-Max (CW)
    20dBm
  • Characteristic Impedance
    50Ohm