  • AMS1117-1.2
AMS1117-1.2
advertisement
Manufacturer No:
AMS1117-1.2
Manufacturer:
Slkor(SLKORMICRO Elec.)
HK JDW NO:
16227-AMS1117-1.2
Package:
Datasheet:
Description:
70dB@(120Hz) 800mA 10mA 1.4V@800mA -40℃~+125℃@(Tj) Fixed 1.2V Positive 0.003%Vout 1 18V Thermal Protection SOT-223 Linear Voltage Regulators (LDO) ROHS