  • ANM80-25A
ANM80-25A
advertisement
Manufacturer No:
ANM80-25A
Manufacturer:
OptiFuse
HK JDW NO:
587-ANM80-25A
Package:
Blade, Miniature
Datasheet:
ANM80-25A
Description:
ANM80-25A datasheet pdf and Fuses product details from OptiFuse stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANM80-25A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Color
    Clear
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Current Rating (Amps)
    25A
  • Fuse Type
    Automotive
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1kA
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, Miniature
  • Series
    ANM80
  • Size / Dimension
    0.465Lx0.157W x 0.354 H 11.80mmx4.00mmx9.00mm