  • ANR58-UL-7.5A
ANR58-UL-7.5A
advertisement
Manufacturer No:
ANR58-UL-7.5A
Manufacturer:
OptiFuse
HK JDW NO:
587-ANR58-UL-7.5A
Package:
Blade, ATO/ATC
Datasheet:
ANR58-UL-7.5A
Description:
ANR58-UL-7.5A datasheet pdf and Fuses product details from OptiFuse stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANR58-UL-7.5A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, ATO/ATC
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    ANR58-UL
  • Size / Dimension
    0.748Lx0.197W x 0.531 H 19.00mmx5.00mmx13.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Brown
  • Voltage - Rated DC
    58V
  • Current Rating (Amps)
    7.5A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, UL248-1
  • Fuse Type
    Automotive
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    400A AC 1kA DC
  • Melting I2t
    73.1
  • DC Cold Resistance
    9Ohms