  • ANS-W-20A-16R
ANS-W-20A-16R
advertisement
Manufacturer No:
ANS-W-20A-16R
Manufacturer:
OptiFuse
HK JDW NO:
587-ANS-W-20A-16R
Package:
Blade, Miniature (Low Profile)
Datasheet:
ANS-W-20A-16R
Description:
ANS-W-20A-16R datasheet pdf and Fuses product details from OptiFuse stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 716
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANS-W-20A-16R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Blade, Miniature (Low Profile)
  • Series
    ANS-W
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.154W x 0.344 H 11.00mmx3.91mmx8.75mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Yellow
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    20A