  • ANT-2.4-CW-CT-SMA
ANT-2.4-CW-CT-SMA
advertisement
Manufacturer No:
ANT-2.4-CW-CT-SMA
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-2.4-CW-CT-SMA
Package:
SMA
Datasheet:
ANT-2.4-CW-CT-SMA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANT-2.4-CW-CT-SMA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CT
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
  • Frequency
    2.45GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    150MHz
  • Gain
    2.8dBi
  • Frequency Range
    2.375GHz~2.525GHz
  • RF Family/Standard
    802.15.4, Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.9
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz
  • Height
    113.0046mm