  • ANT-2.4-CW-RCS-SMA
ANT-2.4-CW-RCS-SMA
advertisement
Manufacturer No:
ANT-2.4-CW-RCS-SMA
HK JDW NO:
473-ANT-2.4-CW-RCS-SMA
Package:
SMA
Step5Bar-code shipping tag
ANT-2.4-CW-RCS-SMA
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AccliMate™ RCU
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
  • Additional Feature
  • Construction
    COAXIAL
  • Frequency
    2.45GHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    50MHz
  • Gain
    -0.2dBi
  • Frequency Range
    2.35GHz~2.5GHz
  • RF/Microwave Device Type
    ANTENNA-OTHER
  • Antenna Type
    Whip, Right Angle
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz
  • Omnidirectional
    YES
  • Height
    53.4924mm