  • ANT-2.4-PW-QW
ANT-2.4-PW-QW
advertisement
Manufacturer No:
ANT-2.4-PW-QW
HK JDW NO:
473-ANT-2.4-PW-QW
Package:
Datasheet:
ANT-2.4-PW-QW
Step5Bar-code shipping tag
ANT-2.4-PW-QW
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PW
  • Feature
    Cable - 216mm
  • Termination
    Solder
  • Applications
    Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
  • Frequency
    2.45GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    250MHz
  • Gain
    1.6dBi
  • Frequency Range
    2.35GHz~2.6GHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.4GHz
  • Height
    105.0036mm
  • Length
    105mm
  • Width
    14.5mm
  • Height (Max)
    4.134 105.00mm