  • ANT-315-CW-RH
ANT-315-CW-RH
advertisement
Manufacturer No:
ANT-315-CW-RH
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-315-CW-RH
Package:
Datasheet:
ANT-315-CW-RH
Step5Bar-code shipping tag
ANT-315-CW-RH
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    RH
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Applications
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Frequency
    315MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    10MHz
  • Frequency Range
    310MHz~320MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    315MHz
  • Diameter
    7.92mm
  • Height
    51.0032mm
  • Length
    40.6mm
  • Height (Max)
    2.008 51.00mm