  • ANT-418-WRT-SMA
ANT-418-WRT-SMA
advertisement
Manufacturer No:
ANT-418-WRT-SMA
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-418-WRT-SMA
Package:
SMA
Datasheet:
ANT-418-WRT-SMA
Step5Bar-code shipping tag
ANT-418-WRT-SMA
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Published
    2012
  • Series
    WRT
  • Feature
    Cable - 216mm
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Frequency
    418MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    216mm
  • Gain
    -1.3dBi
  • Frequency Range
    409MHz~426MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    400MHz 410MHz
  • Height
    27.0002mm
  • Length
    27mm
  • Width
    19mm