  • ANT-433-CW-QW
ANT-433-CW-QW
advertisement
Manufacturer No:
ANT-433-CW-QW
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-433-CW-QW
Package:
Datasheet:
ANT-433-CW-QW
Step5Bar-code shipping tag
ANT-433-CW-QW
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Published
    2005
  • Series
    CW
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Applications
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Frequency
    433MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    80MHz
  • Gain
    3.3dBi
  • Frequency Range
    400MHz~470MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    400MHz 410MHz 450MHz
  • Diameter
    14.5mm
  • Height
    172.9994mm
  • Length
    173mm
  • Height (Max)
    7.008 178.00mm