  • ANT-433-CW-RCS
ANT-433-CW-RCS
advertisement
Manufacturer No:
ANT-433-CW-RCS
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-433-CW-RCS
Package:
Datasheet:
ANT-433-CW-RCS
Step5Bar-code shipping tag
ANT-433-CW-RCS
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Published
    2008
  • Series
    AccliMate™ RCU
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Applications
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Frequency
    433MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    20MHz
  • Gain
    -2.9dBi
  • Frequency Range
    425MHz~440MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Right Angle
  • VSWR
    2
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    433MHz
  • Height
    53.4924mm
  • Height (Max)
    2.106 53.50mm