  • ANT-433-PW-QW-UFL
ANT-433-PW-QW-UFL
advertisement
Manufacturer No:
ANT-433-PW-QW-UFL
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-433-PW-QW-UFL
Package:
Datasheet:
ANT-433-PW-QW-UFL
Step5Bar-code shipping tag
ANT-433-PW-QW-UFL
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2014
  • Series
    PW
  • Feature
    Cable - 216mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Gain
    3.3dBi
  • Frequency Range
    400MHz~470MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    433MHz
  • Height
    172.9994mm