  • ANT-490-PW-QW
ANT-490-PW-QW
advertisement
Manufacturer No:
ANT-490-PW-QW
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-490-PW-QW
Package:
Datasheet:
ANT-490-PW-QW
Step5Bar-code shipping tag
ANT-490-PW-QW
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    PW
  • Feature
    Cable - 216mm, O-Ring Compatible
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Applications
    GSM, ISM, LoRaWAN, LTE, SIGFOX, UMTS
  • Power - Max
    10W
  • Gain
    1.3dBi
  • Frequency Range
    470MHz~510MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.5
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    490MHz
  • Height (Max)
    6.209 157.70mm