  • ANT-868-CW-HD
ANT-868-CW-HD
advertisement
Manufacturer No:
ANT-868-CW-HD
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-868-CW-HD
Package:
Datasheet:
ANT-868-CW-HD
Step5Bar-code shipping tag
ANT-868-CW-HD
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Published
    2000
  • Series
    HD
  • Part Status
    Obsolete
  • Termination
    SMA Female
  • Frequency
    868MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    80MHz
  • Gain
    -0.3dBi
  • Frequency Range
    820MHz~900MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    868MHz
  • Diameter
    13.5mm
  • Height
    75.0062mm
  • Height (Max)
    2.953 75.00mm