  • ANT-916-CHP-T
ANT-916-CHP-T
advertisement
Manufacturer No:
ANT-916-CHP-T
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-916-CHP-T
Package:
Ceramic
Datasheet:
ANT-916-CHP-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANT-916-CHP-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    CHP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    916MHz
  • Polarization
    LINEAR
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    180MHz
  • Gain
    0.5dBi
  • Frequency Range
    911MHz~921MHz
  • RF/Microwave Device Type
    ANTENNA-OTHER
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Chip
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Omnidirectional
    YES
  • Height
    1.7018mm
  • Length
    16.002mm
  • Width
    3.048mm