  • ANT-916-CW-HD
ANT-916-CW-HD
advertisement
Manufacturer No:
ANT-916-CW-HD
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-916-CW-HD
Package:
SMA
Datasheet:
ANT-916-CW-HD
Step5Bar-code shipping tag
ANT-916-CW-HD
    Select All
  • Frequency
    916MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    85MHz
  • Gain
    -0.3dBi
  • Frequency Range
    873MHz~958MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Diameter
    13.5mm
  • Height
    64.9986mm
  • Height (Max)
    2.559 65.00mm