  • ANT-916-CW-RAH
ANT-916-CW-RAH
advertisement
Manufacturer No:
ANT-916-CW-RAH
HK JDW NO:
473-ANT-916-CW-RAH
Package:
Datasheet:
ANT-916-CW-RAH
Step5Bar-code shipping tag
ANT-916-CW-RAH
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    RAH
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Frequency
    916MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    120MHz
  • Gain
    2.2dBi
  • Frequency Range
    850MHz~970MHz
  • Antenna Type
    Whip, Right Angle
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Height
    46.99mm
  • Height (Max)
    1.850 47.00mm