  • ANT-916-HETH
ANT-916-HETH
advertisement
Manufacturer No:
ANT-916-HETH
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-916-HETH
Package:
Datasheet:
ANT-916-HETH
Step5Bar-code shipping tag
ANT-916-HETH
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    HE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Applications
    ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
  • Frequency
    916MHz
  • Bandwidth
    10MHz
  • Gain
    2.4dBi
  • Frequency Range
    865MHz~965MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Helical
  • VSWR
    2
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Height
    8.89mm
  • Length
    38.1mm
  • Height (Max)
    0.350 8.90mm