  • ANT-916-WRT-SMA
ANT-916-WRT-SMA
advertisement
Manufacturer No:
ANT-916-WRT-SMA
HK JDW NO:
473-ANT-916-WRT-SMA
Package:
SMA
Datasheet:
ANT-916-WRT-SMA
Step5Bar-code shipping tag
ANT-916-WRT-SMA
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    WRT
  • Feature
    Cable - 216mm
  • Termination
    SMA Male
  • Frequency
    916MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    152.4mm
  • Bandwidth
    30MHz
  • Gain
    -0.1dBi
  • Frequency Range
    900MHz~930MHz
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    900MHz 915MHz
  • Height
    10.9982mm