  • ANT-G21B301111
ANT-G21B301111
advertisement
Manufacturer No:
ANT-G21B301111
Manufacturer:
Red Lion Controls
HK JDW NO:
666-ANT-G21B301111
Package:
SMA
Datasheet:
ANT-G21B301111
Step5Bar-code shipping tag
ANT-G21B301111
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Hercules
  • Feature
    Cable - 3m
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    CDMA, EVDO, GPRS, GSM, HSPA, UMTS, WCDMA
  • Ingress Protection
    IP67, IP69K
  • Power - Max
    10W
  • Gain
    0.8dBi, 0.9dBi, -1dBi, -1.1dBi, -2.2dBi
  • Frequency Range
    824MHz~960MHz 1.71GHz~2.17GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    3.5
  • Number of Bands
    5
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    850MHz 900MHz 1.8GHz 1.9GHz 2.1GHz
  • Return Loss
    -11dB, -12.4dB, -17.5dB, -18.3dB, -18.1dB
  • Height
    29.0068mm