  • ANT016008LCD1575MA1
ANT016008LCD1575MA1
advertisement
Manufacturer No:
ANT016008LCD1575MA1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ANT016008LCD1575MA1
Package:
Description:
2 Bands Chip UHF 1GHz~2GHz UHF 2GHz~3GHz Surface Mount Solder 1.575GHz 2.4GHz -2.9dBic, 2.97dBi Tape & Reel (TR) GPS
Quantity:
In Stock : 1213
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ANT016008LCD1575MA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    ANT
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Applications
    GPS
  • Construction
    COMPONENT
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    2.4GHz
  • Lead Pitch
    250μm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Polarization
    RHCP/LINEAR
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    42MHz
  • Gain
    -2.9dBic, 2.97dBi
  • Frequency Range
    1.574GHz~1.576GHz 2.4GHz~2.484GHz
  • RF Family/Standard
    Navigation
  • Antenna Type
    Chip
  • VSWR
    4
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.575GHz 2.4GHz