  • ANT1212B00BT2400S
ANT1212B00BT2400S
advertisement
Manufacturer No:
ANT1212B00BT2400S
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-ANT1212B00BT2400S
Package:
Datasheet:
Description:
ANT1212B00BT2400S datasheet pdf and RF Antennas product details from Yageo stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANT1212B00BT2400S
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2016
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Applications
    General Purpose
  • Gain
    4dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz
  • RF/Microwave Device Type
    ANTENNA-OTHER
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    3
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.45GHz
  • Height (Max)
    0.157 4.00mm