  • ANTX100P001BWPEN3
ANTX100P001BWPEN3
advertisement
Manufacturer No:
ANTX100P001BWPEN3
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-ANTX100P001BWPEN3
Package:
Datasheet:
Description:
ANTX100P001BWPEN3 datasheet pdf and RF Antennas product details from Yageo stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANTX100P001BWPEN3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Feature
    Cable - 100mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™
  • Power Rating
    1W
  • Frequency
    900MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    100mm
  • Gain
    4.2dBi, 5.1dBi, 3.9dBi, 5dBi, 4.5dBi
  • RF Family/Standard
    802.15.4, Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Flat Patch
  • VSWR
    3
  • Number of Bands
    5
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    850MHz 900MHz 1.8GHz 1.9GHz 2.1GHz
  • Height
    939.8μm
  • Length
    50mm
  • Width
    20mm