  • AOB190A60L
AOB190A60L
advertisement
Manufacturer No:
AOB190A60L
HK JDW NO:
62-AOB190A60L
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 190m Ω @ 7.6A, 10V ±20V 1935pF @ 100V 34nC @ 10V 600V TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Quantity:
In Stock : 6780
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AOB190A60L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    208W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    190m Ω @ 7.6A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.6V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1935pF @ 100V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    20A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    34nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    600V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V