  • AOCJY2-100.000MHZ-E-SW
AOCJY2-100.000MHZ-E-SW
advertisement
Manufacturer No:
AOCJY2-100.000MHZ-E-SW
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AOCJY2-100.000MHZ-E-SW
Package:
6-DIP (0.600, 15.24mm), 5 Leads
Description:
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AOCJY2-100.000MHZ-E-SW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Series
    AOCJY2
  • Size / Dimension
    0.827Lx0.827W 21.00mmx21.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    VCOCXO
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppb
  • Output
    Sine Wave
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.46V
  • Min Supply Voltage
    3.13V
  • Max Frequency
    100MHz
  • Height
    10.9982mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm
  • Length
    21.0058mm
  • Width
    21.0058mm