  • APA0606470M025R
APA0606470M025R
advertisement
Manufacturer No:
APA0606470M025R
HK JDW NO:
17928-APA0606470M025R
Description:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 25V SMD
Step5Bar-code shipping tag
APA0606470M025R
  • Surface Mount Land Size
    0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Size / Dimension
    0.248" Dia (6.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Capacitance
    47 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    75 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.5 A @ 100 kHz