  • APARC2505-S2450
APARC2505-S2450
advertisement
Manufacturer No:
APARC2505-S2450
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-APARC2505-S2450
Package:
Datasheet:
APARC2505-S2450
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APARC2505-S2450
    Surface Mount
  • Series
    APAR
  • Feature
    Cable - 150mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    IPEX
  • Applications
    Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
  • Gain
    0.5dBi
  • RF Family/Standard
    Bluetooth, General ISM, WiFi
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    2.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.45GHz
  • Height (Max)
    0.217 5.50mm