  • APC18T04-9L
APC18T04-9L
advertisement
Manufacturer No:
APC18T04-9L
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-APC18T04-9L
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
APC18T04-9L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APC18T04-9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    APC18 (75W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.56W x 0.34 H 33.0mmx14.2mmx8.6mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Output 1
    0.75V~3.6V
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Current - Output (Max)
    18A