  • APD199DN-R-24V
APD199DN-R-24V
advertisement
Manufacturer No:
APD199DN-R-24V
Manufacturer:
IDEC
HK JDW NO:
354-APD199DN-R-24V
Step5Bar-code shipping tag
APD199DN-R-24V
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    TWTD
  • Published
    2008
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Ingress Protection
    IP65, NEMA 4X, 13
  • Current Rating
    10A
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    24V
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Panel Cutout Dimensions
    1.18 (30.0mm)
  • Forward Current
    11mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Forward Voltage
    24V