  • APH-HDBNCJ-T-50
APH-HDBNCJ-T-50
advertisement
Manufacturer No:
APH-HDBNCJ-T-50
Manufacturer:
Amphenol RF
HK JDW NO:
43-APH-HDBNCJ-T-50
Package:
Datasheet:
APH-HDBNCJ-T-50
Description:
Conn BNC Terminator F 0Hz to 6GHz 50Ohm ST Gold
Step5Bar-code shipping tag
APH-HDBNCJ-T-50
    Select All
  • Impedance
    50Ohms
  • Connector Style
    BNC, HD
  • Frequency (Max)
    6GHz
  • Body Finish
    Gold
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Material
    Beryllium Copper
  • Contact Plating
    Gold
  • Mounting Type
    Free Hanging, Cap
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Body Material
    Brass
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Jack, Female Socket
  • Resistance
    50Ohm
  • Gender
    Female
  • Orientation
    Straight
  • Frequency
    6GHz