  • APS18A7A128G-6BTM1GW
APS18A7A128G-6BTM1GW
advertisement
Manufacturer No:
APS18A7A128G-6BTM1GW
Manufacturer:
Apacer Memory America
HK JDW NO:
72-APS18A7A128G-6BTM1GW
Package:
Description:
1.8" SATA3 SSD MLC 128GB DEVSLP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
APS18A7A128G-6BTM1GW
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SFD18A-M
  • Size / Dimension
    78.50mmx54.00mmx5.00mm
  • Type
    SATA III
  • Voltage - Supply
    5V
  • Memory Size
    128GB
  • Memory Type
    FLASH - NAND (MLC)
  • Current - Max
    280mA Typ