  • APT10026L2FLLG
APT10026L2FLLG
advertisement
Manufacturer No:
APT10026L2FLLG
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-APT10026L2FLLG
Package:
TO-264-3, TO-264AA
Datasheet:
APT10026L2FLLG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 260m Ω @ 19A, 10V 7114pF @ 25V 267nC @ 10V 1000V TO-264-3, TO-264AA
Quantity:
In Stock : 12029
Step5Bar-code shipping tag
APT10026L2FLLG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-264-3, TO-264AA
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWER MOS 7®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Current Rating
    38A
  • Number of Elements
    1
  • Turn On Delay Time
    17 ns
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    260m Ω @ 19A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    5V @ 5mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    7114pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    38A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    267nC @ 10V
  • Rise Time
    8ns
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    1000V
  • Fall Time (Typ)
    9 ns
  • Turn-Off Delay Time
    39 ns
  • Continuous Drain Current (ID)
    38A
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    30V