  • APT1608QBC/G
APT1608QBC/G
advertisement
Manufacturer No:
APT1608QBC/G
HK JDW NO:
432-APT1608QBC/G
Description:
LED BLUE CLEAR 0603 SMD
Step5Bar-code shipping tag
APT1608QBC/G
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.60mm Lx0.80mm W
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Blue
  • HTS Code
  • Power Rating
    120mW
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.65mm
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.3V
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    1.20mmx0.80mm