  • APX809S05-29SA-7
APX809S05-29SA-7
advertisement
Manufacturer No:
APX809S05-29SA-7
HK JDW NO:
233-APX809S05-29SA-7
Datasheet:
APX809S05-29SA-7
Description:
3 Terminals Voltage supervisor1 Channels
Purchasing and Inquiry
APX809S05-29SA-7 Overview
APX809S05-29SA-7 Features
Simple Reset/Power-On Reset type
APX809S05-29SA-7 Applications
There are a lot of Diodes Incorporated APX809S05-29SA-7 Voltage Supervisors applications.
  • Functional modules
  • Multi-voltage system
  • Embedded computing
  • Important electronics for automotive safety
  • Set top box
  • Leakage current detection
  • Fire equipment power monitoring system
  • Power distribution systems of operating room
  • Medical-specific insulation monitor
  • Electrical fire monitoring system
Step5Bar-code shipping tag
APX809S05-29SA-7
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Voltage - Threshold
    2.93V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    20ms Minimum
  • Supply Current-Max (Isup)
    20mA
  • Length
    2.9mm