  • AQ06EM1R5BAJ6A
AQ06EM1R5BAJ6A
advertisement
Manufacturer No:
AQ06EM1R5BAJ6A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-AQ06EM1R5BAJ6A
Package:
Datasheet:
Description:
1.5pF Ceramic Capacitor
Step5Bar-code shipping tag
AQ06EM1R5BAJ6A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Bulk
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    813μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    813μm
  • Length
    1.6mm