  • AQ11EA360FA7WE
AQ11EA360FA7WE
advertisement
Manufacturer No:
AQ11EA360FA7WE
HK JDW NO:
66-AQ11EA360FA7WE
Description:
AQ 36pF Ceramic Capacitor ±1% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ11EA360FA7WE
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    A
  • Capacitance
    36pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    1.4mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    A
  • Height
    1.4mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm