  • AQ11EM6R2BA1ME
AQ11EM6R2BA1ME
advertisement
Manufacturer No:
AQ11EM6R2BA1ME
HK JDW NO:
66-AQ11EM6R2BA1ME
Description:
AQ 6.2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ11EM6R2BA1ME
    0505 (1313 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Capacitance
    6.2pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.4mm
  • Height
    1.4mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm