  • AQ12EA510JATME
AQ12EA510JATME
advertisement
Manufacturer No:
AQ12EA510JATME
HK JDW NO:
66-AQ12EA510JATME
Description:
51pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
AQ12EA510JATME
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    51pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    A
  • Multilayer
  • Size Code
    0606
  • Height
    0.979mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    1.4mm