  • AQ12EM4R7BAJME
AQ12EM4R7BAJME
advertisement
Manufacturer No:
AQ12EM4R7BAJME
HK JDW NO:
66-AQ12EM4R7BAJME
Datasheet:
AQ12EM4R7BAJME
Description:
AQ 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ12EM4R7BAJME
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    4.7pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    1.4mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm