  • AQ131M561JA1ME
AQ131M561JA1ME
advertisement
Manufacturer No:
AQ131M561JA1ME
HK JDW NO:
66-AQ131M561JA1ME
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
AQ131M561JA1ME
Description:
AQ 560pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ131M561JA1ME
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Temperature Coefficient
    M
  • Capacitance
    560pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.79mm
  • Case Code (Metric)
    2828
  • Height
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm