  • AQ132M431FA7ME
AQ132M431FA7ME
advertisement
Manufacturer No:
AQ132M431FA7ME
HK JDW NO:
66-AQ132M431FA7ME
Description:
AQ 430pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ132M431FA7ME
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    430pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.79mm
  • Case Code (Imperial)
    1111
  • Dielectric
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±1%