  • AQ137M360JA1ME
AQ137M360JA1ME
advertisement
Manufacturer No:
AQ137M360JA1ME
HK JDW NO:
66-AQ137M360JA1ME
Description:
AQ 36pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ137M360JA1ME
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Capacitance
    36pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.79mm
  • Height
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm