  • AQ137M530FA1BE
AQ137M530FA1BE
advertisement
Manufacturer No:
AQ137M530FA1BE
HK JDW NO:
66-AQ137M530FA1BE
Description:
AQ 53pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ137M530FA1BE
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    M
  • Capacitance
    53pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    2.79mm
    C0G
  • Height
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm