  • AQ13EA681FA7WE
AQ13EA681FA7WE
advertisement
Manufacturer No:
AQ13EA681FA7WE
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-AQ13EA681FA7WE
Description:
680pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
AQ13EA681FA7WE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Gold (Ag/Ni/Au)
  • Additional Feature
    STANDARDS:MIL-PRF-55681; MIL-PRF-123
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Size Code
    1111
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm